VedaFest 24.6.

První ročník putovního VedaFestu se uskuteční ve Světnově.
Festival je vhodný pro celou rodinu. Jeho účelem je sblížení lidí žijících v obcích subregionu a jeho celkové propagaci.

A na co se můžete těšit?
V rámci akce uvidíte hudební hvězdy, jako je Ivan Mládek a Banjo Band nebo kapela Sto Zvířat. Pro někoho budou lákadlem místní kapely jako např. Fuga, Kavijerock a Bára nebo Airback. Uvidíte i dvojnásobné držitelé ceny Anděl za album roku Tomáše Kočka & orchestr a uslyšíte jejich folkovou tvorbu inspirovanou tradiční moravskou hudbou. V rámci divadelní tvorby uvidíte představení Hastrmanské pohádky od místních dětí z Polničky. Ojedinělá příležitost vidět loutkohru a proces výroby loutek, kterou nabídne Království loutek z Vojnova Městce. Během celé akce budou probíhat soutěže a hry, spolu s doprovodným programem pro ty nejmenší. Děti neposedné a hopsavé budou moci vyzkoušet skákací hrad a nafukovací horolezeckou stěnu. Tvořivý koutek, malování na obličej a další aktivity budou připraveny pro ty klidnější.

Sbory dobrovolných hasičů členských obcí pro Vás připraví různé druhy občerstvení a možná i další speciality. Také se postarají o točené alkoholické i nealkoholické nápoje a další sladkosti a dobroty.

Program:
13:00 Otevření areálu
13:45 Zahájení a představení maskota VeDaFestu
14:00 Tomáš Kočko & orchestr
15:00 Hastrmanská pohádka – divadelní vystoupení
15:30 Ivan Mládek a Banjo Band
16:30 Království loutek – představení a workshop
17:00 Nohy na ramena
18:00 Kavijerock a Bára
18:30 pauza a svoz z festivalu
19:00 Sto zvířat
20:30 Fuga
22:00 Airback
->časový program se může během akce změnit<-

Vstupné:
předprodej: 200 Kč
na místě: 250 Kč
Pro děti do 15-ti let v doprovodu dospělé osoby zdarma.

Předprodejní místa:
Cikháj, Karlov, Polnička, Radostín, Světnov, Škrdlovice, Vojnův Městec (obecní úřady) a Žďár nad Sázavou (Ariana spodní prádlo a móda – pěší zóna/Nádražní 678)

Doprava:
Bude zajištěn svoz z okolních obcí a Žďáru n. S. Samozřejmě bude zajištěno také parkoviště zdarma hned vedle místa konání akce.