Ubytování

Rekreační objekt Chalupa Cikháj

 
REZERVACE

Obecní úřad Cikháj
Cikháj 19
591 01 Žďár nad Sázavou

tel.: +420 739 227 679
mail: obec@cikhaj.cz 

ONLINE REZERVACE

  Volejte prosím až po 13:00, pokud se nám i přesto nemůžete dovolat, zkuste prosím ještě tel.: 604 704 602
 

Rekreační objekt Chalupa Cikháj
Ceník ubytování

 

Typ pobytu Dospělí děti od 3 do 12 let
v letní sezóně (25. 3. 2018 – 28. 10. 2018) 190,- Kč/noc 160,- Kč/noc
v zimní sezóně (29. 10. 2017 – 24. 3. 2018) 200,- Kč/noc 170,- Kč/noc
na Silvestra 220,- Kč/noc 180,- Kč/noc
jednodenní pobyt 240,- Kč/noc 200,- Kč/noc
Pes malá rasa: 30,- Kč/den
Poplatek za spotřebovanou el.energii: 3,- Kč noční proud
  5,- Kč denní proud

 

Něco z historie:

Dům byl postaven v roce 1890 jako izolační místnost s hasičskou zbrojnicí. Ve 20tých letech 20.století budova sloužila jako ubytovna pro bezdomovce. Po jejich přestěhování byl dům opraven a rekonstruován. Místnosti byly využity pro MNV a pro hospodu. V 60tých letech došlo k další rekonstrukci. Byla zde zřízena prodejna se smíšeným zbožím a hasičská zbrojnice místního spolku dobrovolných hasičů. V té době byla zrušena kaple a odstraněny náboženské symboly. Kaple byla využita jako vchod do prodejny. Koncem 20.století se budova znovu opravuje tak, aby byla zachována dřívější podoba. V budově je hasičská zbrojnice, kanceláře pro potřeby Obecního úřadu, knihovna a klubovna. Malý prostor kaple, v jejíž věži je umístěn zvon byla zachována k potřebám zvonění. Rekonstrukcí objektu v roce 2001 vznikly ubytovací prostory v dnešní podobě.
V roce 2001 byla vysvěcena kaple sv. Anny.
6.5.2005 byl vysvěcen zvon, zavěšen a zhotoveno elektronické zvonění.
V roce 2008 byl na budově proveden fasádní nátěr.

 

Kde ji najdete:

Ubytovna se nachází na okraji obce v blízkosti hlavní příjezdové silnice, na neoploceném pozemku s výhledem na údolí a okolní lesy.

 

Ubytovací kapacita:

K dispozici jsou tři samostatné apartmány. Celková ubytovací kapacita je 13 lůžek s možností přistýlky. Apartmány je možné obsazovat i jednotlivě.

 

Apartmán č.1

3 lůžková ložnice, koupelna se sprchovým koutem a umyvadlem, WC, samostatná kuchyně s jídelním koutem vybavená chladničkou, elektrickým dvouvařičem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou a základním kuchyňským nádobím.

   

Apartmán č. 2

Dvě 3-lůžkové ložnice, každá s vlastním sociálním zařízením, samostatná kuchyně vybavená chladničkou, elektrickým dvouvařičem. rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou a základním kuchyňským nádobím.

První ložnice:

   

Druhá ložnice:

Apartmán č. 3

Dvě 2 lůžkové ložnice, koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a WC na chodbě vedle apartmánu. Samostatná kuchyně s jídelním koutem vybavená chladničkou, elektrickou troubou s dvouplotýnkovým vařičem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou a základním kuchyňským nádobím.

 

Doplňující informace:

Každý z rekreantů má k dispozici ložní prádlo + ručník. Apartmány jsou vytápěny elektrickými přímotopy ( s možností vlastní regulace ). V každém apartmánu je přenosné halogenové topidlo a elektrický bojler na ohřev vody. V objektu je garážové stání pro jeden automobil (další parkování před budovou ). Možnost úschovny kol a lyží. Vedle ubytovny je malé posezení s ohništěm.

Doprava: – autobus cca 500 metrů
  – vlak cca 14 km ze Žďáru nad Sázavou

 

Je možné zde nakoupit několik upomínkových předmětů, více zde: Suvenýry obce Cikháj

Restaurace a penzion Tisůvka:

Ke stravování můžete využít restauraci a penzion Tisůvka: http://www.restauracetisuvka.cz/