Akce v obci – 2019

 

 

Novoroční výšlap

1. ledna 2019 byl opět pořádán společně s okolními obcemi výšlap na Tisůvku. Nesešlo se tolik lidí jako loňský rok, ale těm, kdo vyrazili, patří veliký obdiv. Nemladšímu účastníkovi byly 3 roky a nejstaršímu 76 let. Výšlap byl zakončen zaslouženým občerstvením v restauraci Tisůvka.

 

Ping-pong

16.března se v sále Obecního úřadu na Cikháji tradičně (již podesáté) uskutečnil turnaj ve stolním tenise v kategorii mužů. Z vítězství se radoval už potřetí v řadě Miroslav Litochleb ml., který ve finále porazil druhého Zbyňka Sedláka. Třetí skončil Tomáš Litochleb. O týden později se konal turnaj žen a smíšených dvojic. I v těchto kategoriích zvítězili obhájci z minulých ročníků. Mezi ženami zvítězila opět Sylvie Litochleb před stříbrnou Petrou Kohoutovou a bronzovou Janou Litochlebovou. Ve smíšených čtyřhrách dokončili zlatý hattrick Petra Kohoutová s Tomášem Litochlebem, druzí skončili Sylvie a Jaroslav Litochlebovi a třetí místo brali Jana Litochlebová s Miroslavem Litochlebem starším. Turnaje se i přes menší účast vydařily a doufáme, že příští rok se zase sejdeme ve větším počtu.

 

 

Vítání občánků

17. března se naskytla na Cikháji milá příležitost přivítat malé občánky. Byli jimi Magdalenka Hladíková, Nelinka Vidergotová a Matoušek Gregor. Po krásných slovech paní starostky nám řekly větší děti básničky, zazpívaly písničky a pak už mohla začít volná zábava s balonky. Doufejme, že bude brzy další vítání občánků a přejeme těm již přivítaným ještě jednou hodně zdravíčka a úspěchů v životě.

 

 

Pohádka

14. dubna zahráli na Cikháji světnovští ochotníci veselou Ušatou pohádku od Vlastimila Peška. Pobavili jsme se, poučili a doufáme, že se příští rok opět divadelníci pustí do nějakého veselého díla.

 

Čistá Vysočina

V dubnu se obec Cikháj zapojila do jarního úklidu přírody. Sbíralo se převážně kolem silnice od začátku obce směrem k Herálci až po „Pihoviny“. Na takovémto krátkém kousku cesty se nasbíralo 7 pytlů odpadu. Cikhajským sběračům patří velký dík, stejně tak jako i všem ostatním, kterým není lhostejná čistá příroda.

 

 

Čarodějnice

 

Vzpomínkový akt

Vzpomínkový akt se konal 5. 5. 2019 před památníkem partyzánského hnutí na Cikháji. Po úvodních slovech paní starostky Sylvie Litochleb se slova ujal pan Dr. Rudolf Hegenbart, který nás opět poutavě zavedl do válečných a pozdějších let.

Kytice byla položena také u pomníku partyzánské brigády M.J.Hus na Fryšavském kopci a u pomníku Obětem 1. světové války u obecního úřadu. Je dobře, že se na oběti válek nezapomíná a děkujeme všem, kdo se vzpomínkového aktu zúčastnili.

 

Den dětí

2. června se na Cikháji slavil Den dětí. Byly připraveny soutěže a jako odměnu si děti opekly špekáčky a dostaly malé dárečky. Mohly si vyzkoušet jak chutná svět kolem nich, jaké to je, když nemohou používat nohy jako normálně, ale jsou zavřené v pytli. Dále také kdo doběhne nejrychleji k cíli, nebo kdo se dokáže zakousnout do zavěšeného jablka. Děkujeme všem za krásné odpoledne.

Cikhajský výlet

Cikhajský výlet byl letos nasměrován do našeho hlavního města. Cesta do Prahy utekla rychle, první zastávka byla v Národním zemědělském muzeu. Pro děti zde byly připraveny různé úkoly dle oddělení (myslivost, zemědělství, rybářství, …), dospělí mohli obdivovat pokroky v čase, každý si určitě našel to své. Poté byl rozchod, ale bohužel nás trochu zradilo počasí a začalo pršet. I přesto byl výlet super a těšíme se na další.

 

Mikulášská besídka a rozsvícení stromečku

Na první adventní neděli – 1. prosince jsme za zvuku koled na Cikháji rozsvítili vánoční stromek.  Poté, co jsme se přesunuli do tepla, dovnitř obecního úřadu, přišli se na nás podívat Mikuláš s andělem a čertem. Dětí bylo opravdu hodně a všechny byly statečné. Děkujeme za velkou účast a za krásný začátek adventu.

STARŠÍ PŘÍSPĚVKY
2018   2017  2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 1998 – 2003