Akce v obci – 2018

 

Novoroční výšlap

Na Nový rok se vydalo několik cikhajských občanů pokořit vrchol Tisůvku. Po vánočních svátcích a bujarých silvestrovských oslavách přišel výšlap určitě vhod. A protože, jak se říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“, mohou se zúčastnění turisti těšit na veselý, aktivní a společenský rok 2018. S námi zdolaly Tisůvku také obce Světnov, Škrdlovice, Karlov a Herálec. Celkem nás bylo 115 – nejstaršímu 75 let a nejmladšímu 2 roky. Z Cikháje nás podpořilo 11 občanů. Budeme se těšit na příští rok. Věříme, že nás bude určitě zase o něco více.

 

Ping pong

V březnu se na Cikháji odehráli turnaje mužů a žen v ping-pongu. Jsme rádi, že jsme se mohli sejít a zjistit, kdo je v roce 2018 v tomto sportu ten nejlepší.

Pořadí vítězů bylo následující:

Mužský turnaj

  1. místo – Josef Nedělka
  2. místo – Stanislav Svatoš
  3. místo – Miroslav Litochleb ml.

Ženský turnaj

  1. místo – Lenka Gregorová
  2. místo – Radka Litochlebová
  3. místo – Sylvie Jonáková

Turnaj ve čtyřhře smíšených dvojic

  1. místo – Lenka Gregorová + Jiří Mach
  2. místo – Sylvie Jonáková + Miroslav Litochleb ml.
  3. místo – Petra Kohoutová + Tomáš Litochleb

73. výročí konce 2. světové války

6. května jsme na Cikháji oslavili 73. výročí konce 2. světové války a uctili památku jejím obětem. Po položení věnců jsme vyslechli krátký proslov paní Elišky Flasarové a dále pana Rudolfa Hegenbarta, díky kterému jsme si mohli uvědomit, jak byla válka těžká a co prožívali lidé na Cikháji a v okolí.

Den dětí

3. června, v krásný slunečný den, se na Cikháji pořádal Den dětí. Složili jsme si z novin čepice proti sluníčku a mohlo se vyjít. Dětí se sešlo opravdu hodně, sraz byl na dětském hřišti, a tak se vybízelo jako první soutěž uspořádat přechod přes dřevěné kůly. Dále se malovalo, házelo šiškami, hádalo, rybařilo, … Děti si nakonec opekly buřtíky a s plnými bříšky a hlavou plnou zážitků jsme se rozloučili.

 

Oslava 650. výročí založení obce Cikháj

V sobotu 21. července se na Cikháji pořádala oslava 650. výročí od založení obce. Dle ohlasů se vydařila. Ze začátku přálo počasí, sluníčko přidávalo k dobré náladě. Po proslovech a pokřtění nové knihy o Cikháji od Vlasty Kordové, se na parketě objevily mladé aerobičky z Polničky. Poté nás kouzelník Aleš Krejčí překvapoval svými triky a kouzly, k čemuž si pozval na pódium i několik diváků. Divadelníci z Polničky zahráli těm nejmenším pohádku o Červené Karkulce. Následovalo vystoupení historických tanečníků Roseta. Vystřídali je historičtí šermíři Flamberg, kteří učili šermovat také mladou generaci, ale to už se spustil déšť a závěrečný boj se odehrával za pořádného slejváku. Patří jim velký dík a obdiv za to, že vydrželi bojovat až do konce. Během celého odpoledne si malí návštěvníci mohli zadovádět ve skákacím hradu, společně s těmi většími zajezdit v kočáru s koňským spřežením a celou dobu provázela oslavu a bavila publikum Veselá sedma Jana Sedlaříka z Nového Města na Moravě. Harmonikáři nakonec vydrželi hrát i za deště, kvůli kterému bylo nakonec zrušeno večerní posezení s Petrkyt bandem.

Fotogalerie

Mikulášská besídka

2. prosince, před pátou hodinu, za nevlídného klouzavého počasí, jsme se sešli před obecním úřadem na Cikháji, abychom společně rozsvítili stromeček a zazpívali si koledy. Potom jsme se přesunuli do sálu, kam za nedlouho přišli i Mikuláš s andílkem a čertem. Děti měli z čerta respekt a patří jim veliká pochvala za odvahu, protože skoro všechny zazpívaly nebo řekly básničku a dostaly odměnu. Ty, kdo nezazpívaly, si čert pokoušel odnést, ale narazil na odvážnou cikhajskou bojovnici, která se pekla nebojí. Během večera bylo možné vytvořit ozdoby na stromeček a ochutnat výborné dobroty, za které patří velký dík. Chtěli bychom také poděkovat dětem za krásné ozdoby, které vyrobily a přinesly na OÚ. Děkujeme také všem, kdo se podíleli na přípravách na Mikuláše.