Akce v obci – 2012

 

Turnaj ve stolním tenise

V sobotu 18. února se na Obecním úřadě na Cikháji uskutečnil 3. ročník turnaje ve stolním tenise za účasti deseti hráčů. Ze zápasů ve skupinách a ve vyřazovacích bojích nakonec vzešla čtveřice nejlepších. V zápase o 3. místo porazil po velkém boji Jirka Mach Jardu Nováka 2:1 na sety a vybojoval pohár za třetí místo. V „bratrovražedném finále“ porazil Míra Litochleb ml. Tomáše Litochleba 2:0 a stal se celkovým vítězem bez ztráty jediného setu v celém turnaji. Děkujeme všem hráčům i fanouškům za účast a těšíme se na další ročník.

Fotogalerie ping pong

 

Pohádka

Světnovští ochotníci nacvičili krásnou pohádku o tom, jak se stal Rumcajs loupežníkem a přijeli nám ji 31. března zahrát na Cikháj. Účast diváku byla překvapivě veliká a divadelníci byli za svůj výkon odměněni velkým potleskem. Děkujeme za jejich vystoupení a divákům za zájem.

 
Fotogalerie pohádka
 

Pálení čarodějnic

Jako každý rok, nastal i letos 30. květen a pálení čarodějnic. Před zapálením samotné čarodějnice ale ještě stihli sehrát cikhajští svobodní a ženatí fotbalisti tradiční čarodějnický zápas, ve kterém zvítězili svobodní.


 

Fotogalerie čarodějnice
 

Den matek

Dne 7. května se již tradičně pořádala oslava Dne matek. Program začínal vystoupením ochotníků z Bohdalova, kteří vystoupili s divadelním představením: „Uklizečka.“ Obecenstvo se u hry zasmálo a pobavilo a divadelníci slavili velký úspěch stejně jako předchozí rok. Po představení se rozdaly ženám z Cikháje dárky, květiny a občerstvení. Poté k poslechu i tanci zahrála skupina DRING, která pokračovala i ve večerních hodinách. Děkujeme všem zúčastněným, těšíme se příští rok na další setkání u příležitosti oslavy Dne matek a ještě jednou přejeme všem maminkám všechno nejlepší.


 

Fotogalerie Den matek

 

Den mužů

Je další rok a my jsme uspořádali v pořadí již čtvrtou oslavu Dne mužů. U pečeného jehněte a příjemného posezení byly uspořádány také soutěže. Tyto soutěže však nebyly určeny jenom mužům ale i ženám. I když se muži velice snažili, šokující 1. místo získala Jana Litochlebová. Po ní se na 2. místě umístila Zdena Nedělková. Náplastí pro muže se stal se 3. místem Miroslav Litochleb st. a na 4. místě skončil Zdenek Krenk. Děkujeme všem soutěžícím a těšíme se hlavně za rok nashledanou.


Fotogalerie Den mužů
 

Cikhajský výlet

Dne 18. srpna jsme vyjeli na už tradiční Cikhajský výlet. První zastávka byla na zámku Rájec-Jestřebí, kde jsme nejdříve navštívili zámecký park, někteří ochutnali moravské hroznové víno a potom jsme prošli celý okruh zámku a galerii. Poté nás autobus odvezl nad propast Macochu hlubokou 138 metrů. Další cíl výletu byla Punkevní jeskyně pod propastí. Kdo chtěl, mohl se dolů svézt lanovkou, ti ostatní si sešli příjemnou cestu lesem. V jeskyni jsme nejdříve prošli tzv. „suchou stezku“, vyšli až pod propast Macocha, vyslechli pověst a potom se nalodili na „mokrou stezku“ jeskyní. Někteří vyšší účastníci si museli dávat velký pozor na hlavu, protože jeskyně byla v některých místech velice úzká a nízká, ale přežili jsme bez úhony. I přes krásný teplý letní den už jsme se těšili ven, v jeskyni bylo totiž pouhých 7-8 °C. Dalším cílem byla rozhledna Podvrší se svými 21 metry a potom už zasloužené občerstvení v Černé Hoře. Tím jsme celodenní výlet zakončili. Doufáme, že se těm, co s námi jeli, výlet líbil a tímto bychom Vám chtěli ještě jednou poděkovat za pěkně strávený den.


Fotogalerie výlet