Akce v obci – 2011

 

Závod na kole

16. července se uskutečnil první ročník cyklistického závodu na Cikháji. Celková trasa byla okolo 7 km lesním terénem. Zúčastnilo se celkem 10 závodníků, z nichž zlatou medaili za první místo získal Tomáš Litochleb.

 

Fotogalerie závod na kole

Cikhajský výlet

Na obecní výlet jsme letos vyrazili do Kutné Hory a přilehlého okolí. První zastávka byla na zámku Kačina, v němž jsme si prohlédli samotný zámek a následně venkovské muzeum. To nás seznámilo s pěstováním nejrůznějších druhů zemědělských plodin, chovem dobytka a koní a mohli jsme zde vidět ukázky nejrůznějších hospodářských řemesel od středověku po současnost. Následně jsme se přesunuli do centra Kutné Hory, kde byl rozchod a každý si tak mohl prohlédnout památky, o které se zajímal. K výběru jich bylo mnoho, mezi jinými například Chrám svaté Barbory, Kamenný dům nebo Vlašský dvůr. Posledními cíli našeho výletu byla Kostnice a Chrám Nanebevzetí Panny Marie. Částí prohlídky chrámu bylo vystoupání po samonosném Santiniho barokním schodišti až na kůr a promítání animovaného filmu o historii katedrály a kostnice přímo v kostelním kině. V kostnici nám paní průvodkyně sdělila, že jsme již možná poslední generací, která uvidí expozici tak jak je, protože stavba projde rozsáhlou rekonstrukcí a není jisté, zda se vše zachová. Je to poslední příležitost pro vás, kteří jste tam ještě nebyli. Stejně jako na nás, tak i na vás tam čeká spoustu památek a neobyčejných zajímavostí.

 

Den mužů

Další z aktivit, která se v naší obci stává tradicí, je oslava Dne mužů. Tento svátek jsme na Cikháji oslavili 18. června. I přes nepřízeň počasí pořadatelé uspořádali čtyři soutěže, z nichž první byl překážkový běh kolem budovy Obecního úřadu. Druhou disciplínou byl stoj na jedné noze se zavřenýma očima. Někomu může tento úkol připadat snadný, ale soutěžící si ověřili, že to byl jeden z nejtěžších úkolů dne. Třetí soutěž spočívala v přenášení deseti polen asi sedm metrů daleko a posledním úkolem byla každoročně stejná disciplína v pití piva na ex. Vítězem všech disciplín se stal Jan Litochleb, který získal láhev sektu. Pochválit bychom chtěli také nejmladší účastníky soutěže: Otu Berana ml. a Dana Pochopa ze Světnova, kteří prokázali odvahu, sílu a snahu vyrovnat se ostatním starším soutěžícím. Poděkování patří především Otovi Beranovi ze Světnova, který na akci věnoval jehně a dále i všem soutěžícím, pořadatelům a v neposlední řadě i hudebníkům, kteří večer zpříjemňovali tóny harmoniky a kytary.

  
Fotogalerie Den mužů
 

Den matek

Dne 7. května se již tradičně pořádala oslava Dne matek. Program začínal vystoupením ochotníků z Bohdalova, kteří vystoupili s divadelním představením: „Na správné adrese.“ Hra byla o nedorozuměních a dvojsmyslech, u kterých se obecenstvo zasmálo a pobavilo a divadelníci slavili velký úspěch. Po představení se rozdaly ženám z Cikháje drobné dárky, květiny a občerstvení. Poté k poslechu i tanci zahrála skupina DRING, která pokračovala i ve večerních hodinách. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se příští rok na další setkání k příležitosti oslavy Dne matek.

 
Fotogalerie Den matek
 

Pálení čarodějnic

Den 30. květen je každoročně spjat s pálením čarodějnic. I letos se konalo odpolední fotbalové klání mezi ženatými a svobodnými hráči, z kterého vyšli vítězně svobodní. Byla připravena hranice k zapálení, ale kvůli nepřízni počasí byla akce přesunuta do sálu Obecního úřadu.

  
Fotogalerie čarodějnice
 

Ping-pong

Dne 26. března se konal v pořadí 2. turnaj ve stolním tenise. Zúčastnilo se 12 hráčů, kteří horlivě bojovali o vítězná místa. Nejlépe zabojoval Aleš Nedělka, který získal pohár za 1. místo. Na 2. místě se umístil Miroslav Litochleb ml. a na 3. místě Josef Nedělka. Láhev sektu za 4. místo dostal Jiří Mach. Děkujeme všem hráčům za účast a divákům za povzbuzování a navození pěkné atmosféry. Doufáme, že se příští rok opět sejdeme a připomínáme všem příznivcům této hry, že je možné si jít zatrénovat při úředních hodinách (každé pondělí od 18:00) a v lichých sobotách od 17:00, případně dle domluvy se starostou obce.

 
Fotogalerie ping pong