Akce v obci – 2010

 

Pohádka

Dne 27. 3. 2010 nám zahráli světnovští ochotníci pohádku o Popelce. Představení se velmi vydařilo. Doufáme, že se Vám všem, co jste se byli podívat, vystoupení líbilo. Děkujeme divadelníkům a těšíme se na další spolupráci.

     
 

Fotogalerie pohádka
 

Čarodějnice

Pálení čarodějnice (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na Cikháji se 30. dubna jako již tradičně odehrál fotbalový zápas mezi ženatými a svobodnými týmy, z nichž vítězně tento rok vyšel tým svobodných hráčů. Na připravené hranici k zapálení byla udělána a postavena čarodějnice ze slámy a starého oblečení, která postupně uhořela a doufejme, že díky tomu se čarodějnic na Cikháji už nemusíme bát. Přesto bychom měli pro jistotu tento zvyk příští rok zopakovat.

  
 

Fotogalerie čarodějnice
 

Turnaj ve stolním tenise

Dne 27. února se konal turnaj ve stolním tenise. Prvního ročníku se zúčastnilo 17 hráčů, které přišlo podpořit i pár fanoušků. Hráči nebyli jenom místní, ale přišli si s námi zahrát i světnovští a herálečtí. Atmosféra byla přátelská, ale přesto bojovná a plná akčních úderů. Z pětihodinového zápolení vzešli vítězové v následujícím pořadí: na 3. místě se umístil Jiří Mach, 2. místo obsadil Jaroslav Litochleb ml. a pohár za 1. místo si odnesl Aleš Nedělka. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili turnaje i fanouškům. Doufáme, že se nám příští rok podaří uspořádat další turnaj, a že se zase společně sejdeme.

Fotogalerie ping pong
 

Den matek

I tento rok jste s námi mohli oslavit Den matek. S tanečním vystoupením k nám přijeli žáci z Polničky, které se nám velice líbilo, a tímto jim děkujeme. Poté k poslechu hrála skupina DRING. Jsme rádi, že přijeli a bavili nás až do večerních hodin. Také děkujeme všem, kteří se přišli podívat.

Den mužů

Dne 20. července jsme oslavili Den mužů. Několik odvážlivců si společně zasoutěžilo a cenu za první místo si odnesl přespolní soutěžící Ondřej Slabý, kterému gratulujeme. Děkujeme i ostatním soutěžícím za odvedené výkony a za navozenou bojovnou atmosféru. A jelikož má mít každý správný muž, dostal od nás každý tento dar. K občerstvení bylo vynikající jehně, zač bychom chtěli poděkovat hlavně panu Beranovi ze Světnova, který jehně daroval a dalším, kteří se podíleli na jeho přípravě. Atmosféru doplňoval praskající oheň a tóny harmoniky.

  
Fotogalerie Den mužů

 

Prázdninový pochod

Tak jako loni a předloni, i letos jsme se vydali na prázdninový pochod. V tomto roce jsme se rozhodli pro trasu, která vedla lesy okolo Cikháje. Dohromady se sešlo 12 lidí, kteří kromě toho, že ušli poměrně dlouhý kus cesty v červencových vysokých teplotách, se mohli pochlubit i jazykovými, výtvarnými, střeleckými a dalšími sportovními dovednostmi v někdy nelehkých soutěžích, které nám zpříjemňovali cestu. Prvním místem v soutěži se může pochlubit Stanislava Cempírková, Jana Litochlebová a třetí člen týmu jménem Ondra, který si s přáteli z Brna zpříjemňoval týdenní pobyt na Cikháji. Po příchodu na Obecní úřad kde výšlap končil, bylo připraveno malé občerstvení a odměny pro všechny zúčastněné. Doufáme, že tak jako nám pořadatelům se výšlap líbil i Vám ostatním. Je ovšem škoda, že cikhajští obyvatelé přišli v tak malém počtu, čímž přispěli k rozhodnutí příští rok výšlap nepořádat.

  
 

Fotogalerie výšlap
 

Pouť

Dne 7. srpna jsme při příležitosti svátku svaté Anny pořádali pouťové posezení. Bylo naplánováno ve venkovním areálu Obecního úřadu, ale kvůli špatnému počasí se skupina Bosorky i hosté přesunuli dovnitř do sálu OÚ. Na občerstvení se pekli kuřata, která připravovaly Jana Litochlebová a Dana Koláčková a tímto bychom jim chtěli poděkovat za čas a ochotu. Stejně tak i všem ostatním, kdo se podílel na přípravách.

 

Cikhajský výlet

Dne 21. srpna jsme již tradičně vyjeli na výlet. První zastávka byla v pivovaru Havlíčkův Brod. Zde byla exkurze a ochutnávka kvasnicového piva, které bylo velice dobré a v teplém počasí přišlo vhod. A proto jsme si vyžádali i přídavek. Po exkurzi nabral autobus směr Křemešník, kde se na kopci tyčí rozhledna, jejíž vyhlídková plošina je ve výšce 40 metrů a vede k ní 205 schodů. Bylo málo odvážlivců, kteří vylezli až nahoru a mohli se kochat krásným rozhledem na krajinu, mimo jiné i na Pelhřimov, který byl dalším cílem našeho výletu. Pod rozhlednou byl areál s poutním kostelem a zábavným centrem. Někteří z nás využili velké hrací šachy, mimo hráčů se u hry pobavila i většina posádky autobusu. Rozchod a možnost oběda byl v již výše zmiňovaném Pelhřimově. Protože toto město je především známé jako město kuriozit, měl každý možnost shlédnout různé rekordy a zvláštnosti. Jako třeba kytaru ze sirek, obří bundu, nebo nejdelší pletenou šálu, kterou pomohli prodloužit o pár centimetrů, stylem hladce obrace, i některé naše zručné ženy. Jako poslední místo našeho zájezdu jsme navštívili zámek Červená Lhota. Park a okolí zámku bylo velice útulné a krásné na pohled. Při prohlídce jsme se dozvěděli zajímavé věci, mimo jiné i proč se zámek jmenuje Červená Lhota. Doufáme, že jste si z výletu něco odnesli, hlavně dobré zážitky a krásné vzpomínky.

  
 

Fotogalerie výlet
 

Tenis

Dne 18. září 2010 proběhl na Cikháji v pořadí již 2. tenisový turnaj. Účast byla vcelku velká, zúčastnilo se 12 hráčů, kteří byli podporováni i dostatkem fanoušků. Po rychlých úvodních hrách začal velký boj o první místa v semifinále, kde se poprali 4 nejlepší hráči. Na čtvrtém místě skončil Jan Litochleb, pohár se třetím místem vyhrál Ondřej Gregor, druhé místo obsadil Tomáš Odvárka a zlatý pohár si domů odnesl Jaroslav Litochleb mladší. Všem děkujeme za účast i za podporu a doufáme, že si všichni odnesli nezapomenutelný sportovní zážitek.

     
 

Fotogalerie tenis