Akce v obci – 2009

 

Den matek

9. května jsme oslavili Den matek. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se přišli podívat na krásné taneční vystoupení žáků ze ZŠ Polnička. K poslechu a tanci nám hrála skupina DRING

  
 

Fotogalerie Den matek
 

Den mužů

Po Dni matek jsme se rozhodli uspořádat na Cikháji také oslavu Dne mužů, kterou jsme pojali jako obdobu Dne otců, jenž se slaví vždy třetí červnovou neděli. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910. Den otců se slaví už sto let na celém světě, tak tedy proč ne na Cikháji… Muži dostali jako upomínku malý dáreček v podobě miniaturní placatky na cesty. K pohoštění bylo možné ochutnat pečené jehně, které na akci daroval Ota Beran ze Světnova. Během oslavy mohli muži i ženy prokázat své schopnosti a dovednosti v zábavných soutěžích, mezi které patřilo zatloukání hřebíků do špalku, řezání dřeva ruční pilou, jízda s kolečkem po překážkové dráze a nejoblíbenější disciplína – pití piva na „ex“. Vítězem se stal Jaroslav Litochleb ml., který dostal za nejkratší čas ve všech soutěžích láhev sektu. K poslechu hrál pan Libor Sedláček známé a oblíbené písně na harmoniku, akce se líbila a doufáme, že bude tradice oslavy Dne mužů pokračovat.

  
 

Fotogalerie Den mužů
 

Výšlap

Dne 11. července jsme se vydali na vrch Tisůvka. Tento výlet byl zpestřen soutěžemi. K našemu potěšení jsme se sešli v hojnějším počtu než minulý rok. Procházku jsme zakončili na Obecním úřadě, kde se zhodnotili soutěže, rozdali ceny a poseděli u ohně. Soutěže se zúčastnili 4 družstva a na 1. místě se umístil Starosta Tým. Děkujeme všem účastníkům výšlapu a doufejme, že se uvidíme i příští rok.

  
 

Fotogalerie výšlap
 

Pouťová oslava

Dne 25. července jste s námi mohli oslavit cikhajskou pouť. Na začátku byla k vidění pohádka Tři přadleny. Po pohádce zatančily a zazpívaly Boubelky z Vilémova. Dále měli vystoupit hasiči z Polničky, kteří se ale bohužel nemohli dostavit. Večer nám k dobré náladě zahrála skupina Bosorky. I přes začáteční nezdar počasí se pouť vydařila a doufáme, že jste byli spokojeni.

  
 

Fotogalerie pouť
 

Cikhajský výlet

Letos jsme se na výlet vydali na Jižní Moravu. První zastávka byla v Mikulově, kde jsme navštívili jeskyně na Turoldu. Při prohlídce jsme se pobavili a dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Hlavní cíl výletu byl zámek v Lednici. V areálu zámku jsme mohli navštívit i mnoho jiného. Například skleník, akvárium, nebo ukázky dravých ptáků. Po kratší procházce se došlo k minaretu a ještě dále byla možnost návštěvy Janohradu. Komu se nechtělo pěšky, mohl využít plavbu lodí, nebo projížďku kočárem. Při zpáteční cestě z výletu byla zastávka v obci Čebín. Kdo se nebál výšek, mohl si vylézt na rozhlednu vysokou asi 30 metrů. Výhled stál opravdu za to. Z výletu jsme přijeli ve večerních hodinách unaveni, ale plni nových zážitků.

       
 

Fotogalerie výlet
 

Tenisový turnaj

Dne 26. září 2009 se konal na Cikháji turnaj v tenise. Zúčastnilo se 12 hráčů, které přišlo podpořit i pár fanoušků. Tenisté nebyli jenom místní, ale přišli si s námi zahrát i světnovští a herálečtí hráči. Po šestihodinové hře se konečně objevily výsledky. Na 3. místě se umístil Jaroslav Litochleb, na 2. místě Tomáš Odvárka a jako nejlepší tenista se umístil na 1. místě, se svým neobvyklým, ale vítězným stylem, Miroslav Litochleb ml. Všem tenistům bychom chtěli vyjádřit velký obdiv, neboť jak se říká: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“

     
 

Fotogalerie tenis