Akce v obci – 2017

 

Novoroční výšlap

Na Nový rok se vydalo několik cikhajských občanů pokořit vrchol Tisůvku. Po vánočních svátcích a bujarých silvestrovských oslavách přišel výšlap určitě vhod. A protože, jak se říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“, mohou se zúčastnění turisti těšit na veselý, aktivní a společenský rok 2017.

Fotogalerie Novoroční výšlap


Ping pong muži

V sobotu 11. března se na Cikháji uskutečnil tradiční mužský turnaj v ping pongu. Zúčastnili se muži z Cikháje i okolí a po dlouhých bojích se nakonec do první trojice probojovali v následujícím pořadí tito hráči: 3. místo – Zbyněk Sedlák, 2. místo – Jiří Mach, 1. místo – Miroslav Litochleb ml.

Vítězům ještě jednou gratulujeme, ostatním hráčům děkujeme za krásné zápasy a fanouškům za perfektní podporu.

 

Ping pong ženy a čtyřhry

Ženský turnaj v ping pongu se konal 25. března. Zúčastnilo se 6 hráček a poháry si nakonec odnesly Blanka Litochlebová za 3. místo, Petra Kohoutová za 2. místo a Sylvie Jonáková za 1. místo.

Následoval souboj ve čtyřhře smíšených dvojic, ve kterém bylo pořadí následující:

  1. místo:Petra Kohoutová, Tomáš Litochleb
  2. místo: Sylvie Jonáková, Jaroslav Litochleb
  3. místo: Jana Litochlebová, Jan Litochleb

A nakonec ještě pořadí čtyřhry mužů:

  1. místo: Lukáš Hegenbart, Jiří Mach
  2. místo: Miroslav Litochleb ml., Jakub Růžička
  3. místo: Miroslav Litochleb st., Jaroslav Novák

Všem patří velká gratulace.

 

Pohádka

V neděli 2. dubna ve 14:00 hodin v sále OÚ zahráli světnovští ochotníci představení BABA JAGA aneb PETRUŠKA A IVÁNEK.  Byla to pohádková komedie s volným použitím motivů ruských lidových pohádek. Petruška je ruská obdoba našeho kašpárka a pomáhá Ivanovi a Mášence proti všem nástrahám baby Jagy, Kosťeje nesmrtelného a loupežníků. Jak už to u pohádky bývá – vše dopadlo dobře a zaplněný sál OÚ se výborně bavil. Děkujeme a těšíme se na další vydařenou pohádku.

 

Muzikál Čas růží

Letos poprvé společně za obec Cikháj jsme vyrazili autobusem do Hudebního divadla Karlín v Praze. Jeli jsme 21. dubna na muzikál Čas růži – příběh o nedosažitelné lásce od útlých let až do stáří propojený největšími hity z repertoáru Karla Gotta. V podání známých herců, jako je třeba Josef Vojtek, Jaromír Nosek, Adéla Gondíková, Sagvan Tofi či mladý talentovaný Filip Antonio, jsme slyšeli například: Když jsem já byl tenkrát kluk, Jen se hádej, Svět má ty chvíle rád, Jdi za štěstím, Korunou si hodím, Nápoj lásky č. 10, Je jaká je, Když muž se ženou snídá a mnoho dalších písní. Muzikál byl úžasný a věřím, že příští rok bude možnost opět do některého z českých divadel společně vyrazit, a to minimálně s takovou účastí, jaka byla letos.

 

Čarodějnice

I letos se na Cikháji pálila čarodějnice a tím se zahnala dlouhá chladná zima. Cikhajští hráči fotbalu si užili přátelské utkání a budeme se těšit zase na příští rok.

 

 

Vzpomínkové setkání k příležitosti 72. výročí konce 2. světové války

7. května se uskutečnilo v naší obci vzpomínkové setkání k příležitosti 72. výročí konce 2. světové války a osvobození obce Cikháj. Průvod započal od restaurace Tisůvka směrem k Památníku partyzánů. Na programu bylo zahájení starosty obce Lukáše Hegenbarta, poté se dostal ke slovu pan Rudolf Hegenbart, od kterého jsme vyslechli poutavá slova mimo jiné také o válečné historii obci. Následoval proslov paní Elišky Flasarové, která také kromě historických fakt navíc hovořila i o situaci v dnešní době. Poté jsme vyslechli zástupce Klubu českého pohraničí, který nás informoval o činnosti klubu a zajímavých akcích, které se pořádali či pořádat teprve budou. Děkujeme všem, kteří se setkání zúčastnili. Je důležité nezapomínat na to, co bylo a vzdát hold těm, kteří se zasloužili o konec 2. světové války.

Fotogalerie Výročí války

 

Den dětí

V neděli 4. června se na Cikháji uskutečnila oslava Dne dětí. Malých účastníků bylo opravdu hodně, byl připraven okruh lesem pod Tisůvkou, kde na soutěžící čekalo několik zajímavých úkolů a her. Po krásné procházce jsme u fotbalového hřiště opekli špekáčky a děti se, ke spokojenosti rodičů, pořádně vydováděly. Děkujeme především paní Janě Litochlebové a Slávce Cempírkové za krásný den, který doprovázely originální kostýmy a soutěže a přejeme dětem ještě jednou vše nejlepší.

Fotogalerie Den dětí

 

Cikhajský den

Dne 8.7. 2017 na zahradách Obecního úřadu proběhl 1. ročník Cikhajského dne. Zasoutěžit si mohli děti, ženy i muži. Děti soutěžily v hodu na terč, shazování kuželek a házení míčkem. Na 1. místě se umístil Honzík, na 2. místě Davídek a na 3.místě Anička. V kategorii žen a mužů byly soutěže stejné, tak si mohli ženy poměřit síly s muži v rovnání sirek do krabičky, házení kartou do dálky a zatloukání hřebíkem. V kategorii žen se na 1. místě umístila Jana Litochlebová, na 2. místě Michaela Štefanová a na 3. místě Sylvie Jonáková a kategorii muži na 1. místě Jan Litochleb, na 2. místě Patrik Tobolka a 3. místo obsadil Jaroslav Litochleb. K poslechu a tanci nám záhrali milí hudebníci z DUO CHOTĚBOŘ. Chtěla bych poděkovat těm, bez kterých by se tato akce neuskutečnila, a to Janě Litochlebové za to, že nám naplnila břicha, Petře Kohoutové a Kateřině Vavrouškové za skvělé organizování soutěží, Tomášovi Litochlebovi, Jardovi Litochlebovi, Mírovi Litochlebovi, Kubovi Černýmu, Pavlovi Cempírkovi, Davidovi Vidergotovi a Honzovi Litochlebovi a ostatním nejmenovaným za pomoc s organizování a uskutečněním této akce. Budeme se těšit na příští rok.

 Fotogalerie Cikhajský den

 

Poutní mše svatá

Dne 30. července od 15 hodin se konala v sále Obecního úřadu na Cikháji poutní mše svatá.  Mši sloužil pan farář Mgr. Vladimír Vojtěch Záleský. 

 

Cikhajský výlet

V sobotu 26. srpna jsme vyrazili autobusem na Cikhajský výlet. První zastávka byla v Holicích u Pardubic v Muzeu Emila Holuba. Vyslechli jsme krátký film o jeho životě a dobrodružstvích a poté jsme prošli muzeum, kde se nacházela spousta vycpaných zvířat a trofejí z cest, pušky a mnoho dalšího. Mohli jsme pomocí interaktivní tabule doplout až k Viktoriiným vodopádům, podívat se na další cestovatelské výpravy a nakonec i osahat rohy od kozoroha či pštrosí vejce. Další zastavení čekalo na Kunětické hoře. Zde byla mimo jiné výstava kostýmů z českých pohádek, v jiné části hradu se proletoval drak, a kdo nelenil a vystoupal nahoru na věž, byl odměněn krásným výhledem do širokého okolí. Konečná zastávka byla ve městě Litomyšl. Tady byl rozchod a každý se mohl rozhodnout, jestli využije procházky po dlouhém historickém náměstí, navštíví zámek se zahradami, nebo odpočine v klášterních zahradách spojených s bazénkem a krásným výhledem na dominanty města. Díky mimo jiné i krásnému počasí, byl výlet úžasný a děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

Fotogalerie výlet

Rozsvícení stromečku a Mikulášská besídka

2. prosince jsme na Cikháji přivítali adventní čas rozsvícením stromečku u Obecního úřadu a poslechem koled. Přišlo se podívat mnoho občanů, kteří se následně mohli přesunout do sálu OÚ, kam zavítal Mikuláš s čerty a anděly. Děti dostaly za odvahu malou odměnu a ostatní se mohli pohostit přinesenými dobroty.

Fotogalerie Mikuláš