Akce v obci – 2016

 

 

Ping pong 

Na naší obci se opět uskutečnili turnaje ping pongů. Nejdříve se odehrál  12.3.2016 ping pong mužů. První místo získal Mirek Litochleb ml., druhé Tomáš Litochleb a třetí místo Jiří Mach.

Dále následoval  26.3.2016 ping pong žen. Zlatý pohár si odnesla Sylvie Jonáková, stříbrný Radka Litochlebová a bronzový Petra Kohoutová

Jelikož letos bylo málo žen, tak jsme si ještě zahráli smíšené čtyřhry kde první místo obhájili Tomáš Litochleb s Petrou Kohoutovou jen o pár bodů byli druhý Jaroslav Litochleb se Sylvii Jonákovou  a třetí místo si vybojovali  Jiří Mach a Eliška Flasarová.

Ping_pong_muzi_2016

Fotogalerie Ping pong muži 2016

Ping_pong_smisenedvojice

 

Ping pong_zeny

Fotogalerie Ping pong ženy 2016

 

Divadlo

Dne 20.3.2016 se na naši obci hrálo divadlo O poctivém loupežníkovi aneb Trampoty mladého Lotranda, velmi krásný příběh, který nalákal hodně malých diváku.  Děkujeme ochotníků ze Světnova.

Divadlo_2016

Fotogalerie Divadlo

 

Den maminek

Dne 7.5. jsme v sále obecního úřadu oslavili svátek žen a maminek. Nejprve jsme viděli retro módní přehlídku od Valkýr Svratka. Pak ženy dostali dáreček a kytičku. Nemohla chybět kapela Drink.

Den_matek

Fotogalerie Den matek

 

Odhalení sochy U Čertů a Den dětí

V neděli jsme odhalili sochu U Čertů. Pak se na Cikháji uskutečnil Den děti. Malý i velcí účastníci si zasoutěžili a vyrobili si i polštářek.  Děkujeme všem, co se přišli podívat.

den_deti_2016

Fotogalerie odhalení sochy a Den dětí

 

Svatoanenská pouť

V neděli 24. července 2016 jsme se tradičně sešli na svatoanenské mši, kterou každoročně pořádáme se žďárským panem farářem Záleským. Účast byla tentokrát ve velkém počtu, což nás velmi potěšilo. Pan farář měl jako vždy velmi milou a příjemnou řeč vůči občanům Cikháje. Děkujeme všem poutníkům, kteří si v uspěchaném čase našli prostor pro zastavení se a přinesli tak oživení do naší obce. Těšíme se příští rok zase na viděnou.

 

Cikhajský výlet

Stalo se již každoročním pravidlem, že se mohou obyvatelé naší vísky (i z přilehlého okolí) vydat na obecní výlet za českými památkami a pozoruhodnostmi. Letos jsme vyrazili nejprve na tajemný hrad u Svitav – Svojanov. Prohlídka byla velmi pěkná, a díky paní průvodkyni, jenž nám popsala život  hradních pánů a dam opravdu živě, poučná a trochu i strašidelná. Poté jsme dojeli do městečka Kunštát, kde jsme se posilnili obědem a načerpali síly na největší přírodní zábavní areál v České republice – Šiklův mlýn. Všem, kdo jste toto místo ještě nenavštívili, lze jen doporučit! Jsou zde k vidění krásní koně, bizoni a nemůže chybět ani býk – na tom jediném je dovoleno jezdit, ale málokdo z nás se na něm udržel. Můžete vyzkoušet dobové kostýmy, které ozdobily i několik cikhajských dam. Termín, ve kterém jsme westernové městečko navštívili, byl jeden z posledních, kdy se hráli kovbojské scénky a akční příběhy z divokého západu. Mohli jsme tak mimo jiné shlédnout úžasnou show „Stín minulosti“, kde nechyběli koně, překvapivé zvraty a žhavé výstřely. A bylo toho ještě víc, každý si mohl vybrat to své. Doufáme, že i příští rok vyrazíme minimálně v takovém počtu jako letos a že se dostaneme zase na spoustu zajímavých míst.

Fotogalerie výlet

 

Mikulášská besídka

Dne 3. 12. jsme za zpěvu koled na Cikháji rozsvěceli u Obecního úřadu vánoční stromeček. I přes mrazivé počasí jsme se sešli v hojném počtu a přivítali tak adventní čas. Po projevu paní starostky jsme se přesunuli do sálu OÚ, kde nás čekalo příjemně vyzdobené vánoční prostředí s mnoha lahůdkami od místních občanek, kterým za to patří veliký dík. Děti během odpoledne čekalo překvapení v podobě Mikuláše, anděla a čerta, kteří na každého z malých rošťáků věděli několik těch malých hříchů, které ale byly za krásnou básničku či písničku odpuštěny a dostalo se jim i krásného dárečku.

Během večera nás potom čekalo další překvapení, a to světelná show v podání 10-ti letého Matyáše Kotinského ze skupiny Novus Origo, který nám ukázal, jaká kouzla jdou předvést s několika svítícími tyčemi. Dočkali jsme se také bohaté tomboly, děti se mohly vyřádit na kreslení obrázků a myslím, že se celé odpoledne po všech stránkách vydařilo. Budeme rádi, pokud z takovýchto akcí vytvoříme každoroční tradici a těšíme se na další podobně vydařené dny.

Fotogalerie Mikulášská besídka