Akce v obci – 2015

Ping pong smíšené dvojice

Dne 10.1.2015 se v naši obci uskutečnil turnaj smíšených dvojic. Bylo to velice napínavé a nerozhodné ale nakonec na třetím místě umístil Lukáš Hegenbart s Lucii Betlachovou, druhé místo obsadili Jaroslav Litochleb se Sylvii Jonákovou a první místo Tomáš Litochleb s Petrou Kohoutovou. Turnaj se vydařil a budeme se těšit na Vaši účast 31.1.2015 v sobotu od 14 hodin na Obecním úřadě, kde se tentokrát bude hrát turnaj čtyřhry ve stolním tenise muži. Vítané jsou i dvojice žen.

Fotogalerie ping pong smíšené dvojice

 

Ping pong čtyřhry

Prvním ročníkem se v naší obci konal 31. 1. turnaj ping pongu čtyřher mužů, které doplnila jedna dvojce žen a doufáme, že bude motivovat více  žen, aby se nebáli soupeřit s muži o nejvyšší příčky a příští rok se také zapojili. Dvojice se losovali, takže páry byly náhodné a nesehrané. Na třetím místě se umístili Zbyňďa Sedlák s Mírou Litochlebem st., druhé obsadili Pavel Hengenbart a Radek Koutník a první místo nečekaně obhájil Jirka Machů a Míra Litochleb ml.

Fotogalerie ping pong čtyřhry

 

Pohádka

Dne 7.3.2015 se na naši obci hrálo divadlo o Malé hastrmance, velmi krásný příběh, který nalákal hodně malých diváku.  Děkujeme ochotníků ze Světnova za skvělý výkon a těšíme se na příští rok.

 

Ping pong muži

Dne 14.3.2015 se odehrál dlouho očekávaný turnaj mužů v ping pongu. Zápasy byly vyrovnané. Účastnilo se 12 hráčů a všichni podali skvělé výkony. Byla to krásná podívaná. Začalo se ve 14h. Muži byli rozděleni do dvou skupin po šesti. Finálový zápas bratrů Litochlebů byl ozdobou celého turnaje. Kde nakonec jen o pár bodíků zvítězil a zlatý pohár si odnesl Tomáš Litochleb, stříbrný pohár už vitrínku doma zdobí Mírkovi Litochlebovi ml. a krásný bronzový pohár získal a tím i narušil nadvládu nad celým turnajem Zbyňďa Sedlák, který bojoval s Mirkem Litochlebem st. Příští rok se opět těšíme na Vaši účast a doufáme, že se k nám přidají další.

Fotogalerie ping pong muži

 

Ping pong ženy

Dne 28.3.2015 proběhl na naši obci turnaj v ping pongu žen.  Účastnilo se 6 hráček.  Jako minulý rok obhájila své zlato Radka Litochlebová, na druhém místě byla Sylvie Jonáková a třetí krásné místo si vybojovala Petra Kohoutová.  Děkujeme moc zúčastněným a doufáme, že příští rok se k nám přidá více žen.

Fotogalerie ping pong ženy

 

Čarodějnice

Rok se s rokem sešel a byl tu opět 30. duben a tradiční slet čarodějnic. Jako každý rok se uskutečnil zápas mužů svobodný proti zadaným. Kde více sil mají asi svobodní a vyhráli 5:1. Ve 20 hodin se zapálila vatra s čarodějnicí, opékali se buřtíky a bylo veselo. Těšíme se na další rok.

 

Fotogalerie čarodějnice

 

Den matek 9.5.2015

 

Oslavy 70. výročí konce 2. světové války 

  

Fotogalerie Oslavy výročí konce války

 

Den mužů 

Ten rok zase utekl a byl tu 27. červen a tradiční Den mužů. Letos bylo mnoho soutěžících a výsledky byly těsné. Disciplíny byly jízda na koloběžce kolem obecního úřadu, hod polystyrenovou koulí, smotání kabelu a závěrečná disciplína exování piva nebo limonády, kde letos byla konkurence obrovská.

Na  3. místě se umístil  Martin Janský, který se účastnil letos poprvé, 2. místo obsadil Ondra Gregor a 1. místo obhájil Jan Litochleb. Jsme rádi, že se přidaly i děti a ženy. Příště rok se opět těšíme na Vaši účast.

Fotogalerie Den mužů

 

Výlet Cikháj 

Dne 20.6. se uskutečnil výlet s obcí Cikháj i když nám počasí ze začátku nepřálo, tak nám to náladu nezkazilo a výlet jsme si skvěle užili. Letos byl velký počet účastníků. Jeli jsme se podívat na zámek Jaroměřice nad Rokytnou, kde jsme si nenechali ujít Hraběcí apartmány a hodinku jsme pečlivě naslouchali průvodkyni. Další zastávkou byl pivovar Dalešice, který byl založen 16.století a roku 1980 byli pivovarské prostory použity k natáčení filmu Postřižiny.  Po ochutnávce piv, které jsme neodolali a restauraci kde výborně vařili jsme pokračovali do města Třebíč, kde si každý šel svou cestou.  Na závěr naší cesty jsme se nečekaně rozhodli vydat na rozhlednu Fajtův kopec- Velké Meziříčí, která byla přístupna od 19.6. , takže jsme měli štěstí.  Děkujeme všem za účast a těšíme se příští rok.

 

Fotogalerie výlet

 

Beseda 24.10.2015

 

Fotogalerie beseda

 

Vítání občánků

V sobotu 28.11.2015 jsme se sešli s našimi novými občánky (holčičky byly v přesile) a jejich rodiči, babičkami a dědečky na Obecním úřadě při slavnostním vítání občánků. Byla to krásná událost, miminka vždy udělají radost a dvojnásobnou, když je můžete vítat jako občany Vaší obce.
Po přání paní starostky všeho nejlepšího do nového života následovalo moc hezké vystoupení Karolínky a Bohdanky, které si připravily pod vedením Slávky Cempírkové. K novým občánkům obce patří Lucinka Balková, Adámek Litochleb a Šarlotka Gregorová. Děti dostali poukaz k nákupu nové hračky a krásný zvoneček připomínající tuto událost.

Fotogalerie vítání občánků